mistake by mistake


- psychologický román

- podle skutečných příběhů


Na střední jsem se ocitla ve společnosti, kde být dokonalý, znamenalo téměř vše. Při pohledu na to, co se dělo a na to, jak jsem na to, co se dělo, reagovala já, přicházela spousta otázek: Co vlastně ta dokonalost znamená? Co všechno se pro ni musí obětovat? A stojí vůbec za to pro ni něco obětovat? Proč musíme před ostatními předstírat a proč nemůžeme být prostě sami sebou? Proč já nemůžu být sama sebou? Mně šlo předstírání fakt ukázkově, až tak moc, že jsem se stala úplně jiným člověkem, než jsem se stát chtěla.

Psycholog i psychiatr mi řekl, že mám 'anxiózní poruchu', což znamená, že jste závislí na lidech, bojíte se bez jejich pomoci udělat krok vpřed, protože očekáváte vlastní selhání a jejich odsouzení. Také se bojíte ztráty lidí, že druhé zklamete a stejně tak od druhých spoustu věcí očekáváte. Když se ocitnete sami, cítíte se slabí, nevyrovnaní, bez sebevědomí a bez motivace. Psychologové a přebírání vlastních pocitů byla moje jediná práce na střední škole. Neustále jsem se starala víc o druhé a to, co chtějí a představa, že mě opustí mě doháněla k šílenství. Postupem času jsem stěží rozeznala, co jsou moje názory, moje city, můj život a co je jejich. Stála jsem na místě, ze kterého vedlo několik cest, ale neměla jsem tušení, kterou se vydat. Musela jsem tedy zkoušet, protože se mi na tom místě moc nelíbilo. Svou hlavu jsem začala pomalu rozmotávat - kousek po kousku, chybu za chybou.

Uskutečnit jakoukoliv změnu v našich životech je to nejtěžší, ale je to potřeba. Já jsem potřebovala spoustu času k pochopení toho, co je moje a co je jiných. Příběh je tedy především o hledání sebe samé, bez toho aniž by vás lidé mohli nazývat sobeckými.

Kvůli této nemoci, jsem si vždycky myslela, že pointou života a smyslem jakéhokoliv kroku vpřed je druhá osoba. Prostě bez druhého člověka nemůžete být za žádnou cenu šťastní. Strach mě dělal slabou, a proto jsem se pokaždé uchýlila do společnosti ostatních a myslela si, že tam jsem v bezpečí a že jen takhle budu šťastná. Blbost. Pravdou je, že jsem se začala cítit opravdu šťastně až v moment, kdy mi došlo, že to, co chci, můžu uskutečnit i sama a mám k tomu vše potřebné, i bez ostatních.

Teď chci svůj příběh sdílet s lidmi, kteří mají podobné nemoci a nedorozumění, protože jsem přesvědčená, že tyto myšlenky a zbytečná očekávání za hodnotu života nestojí.

Autumn

Xavier

Jamie 

Sabine

Finn

Bentley

Eliott

Kira

Isabel

Chloe

Hudson

Eilish

Mia

Fred

Emma

Matt

Noah

Isaac

Nora

Amy

Parker

Bella

Aiden

Levi

Grace

Kieran

Brayden

Nancy

Stella

Aria

Rosalie

Ethan

Ariana

James

Rick

Anabel

Tony

Emily

Eleanor